KONST / Litografier / Färglitografi 7438119
*
nr 743 8119
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Färglitografi , Sven X:et Erixson (1899-1970), 124/350, subject size: 52x32,
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:21:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 10:59:43
1
600 kr
25/2 14:03:56
2
1.400 kr
26/2 11:15:37
1
900 kr
26/2 11:16:02
1
1.000 kr
26/2 11:17:58
1
1.200 kr
27/2 13:15:21
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:41
*
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sven X-et Erixson
nr 743 8119
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Färglitografi , Sven X:et Erixson (1899-1970), 124/350, subject size: 52x32,
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 10:59:43 | 1 | 600 kr |
25/2 14:03:56 | 2 | 1.400 kr |
26/2 11:15:37 | 1 | 900 kr |
26/2 11:16:02 | 1 | 1.000 kr |
26/2 11:17:58 | 1 | 1.200 kr |
27/2 13:15:21 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:41